eRecept

Jedná se o vylepšenou formu původního tištěného receptu, dnes jediná možnost předepisování léčivých přípravku. Evidence na centrálním úložišti SUKL, možnost odeslání identifikátoru (čárového/QR kódu) na mobil nebo email. Lékárny umožňují i vydávání při pouhém předložení občanského průkazu, k tomu je ale nutné, aby vás systém byl schopen ztotožnit, k čemuž se potřeba mít správně uvedené údaje u praktického lékaře v době vystavení eReceptu (jméno, rč, adresa, pojišťovna). 

Výhodou je právě skutečnost, že jej lze vystavit bez nutnosti fyzické návštěvy v ordinaci (např. na základě emailu, telefonátu). Před vyzvednutím léku se dá v opodstatněném případě změnit i např. počet balení, nebo síla (gramáž) léku - stačí zavolat do ordinace, nebo napsat email - identifikátor se pak nemění, zůstává původní avšak s novým obsahem pro lékárníka.

Platnost receptu je 14 dní, opakovací recept až na 1 rok, je vždy uvedena v identifikátoru.

Zajistetě si včas předpis dalších balení léků, dříve než vám dojdou. Stejně tak když jsou vám v nemocnici nebo ambulantním specialistou předepsány nové léky, tak si nejlépe ihned zjistěte, kdo vám zajistí jejich další předepisování, neboť některé léčebné přípravky nesmí praktický lékař předepisovat (typicky nové léky na ředění krve) - tato možnost zůstává pouze ambulantím specialistům.

 

Prosíme, při žádosti o předpis receptu s identifikátorem na mobilní telefon uvádějte dlouhodobě pouze 1 telefonní číslo. Případnou změnu včas nahlašte. Při častých změnách čísla není v našich silách uhlídat aktuální správnost a tudíž vám identifikátor nemusí být doručen. Děkujeme.